Tip

Froté a ložní prádlo
Kvalita našich výrobků je zárukou spokojenosti. Loajalita našich zákazníků vede k neustálému růstu.
Garantujeme:
vysoce kvalitní výrobky
flexibilita, pokud jde o speciální zakázky
vysoké postavený v kontrole kvality
vysoká kvalita barviv
vynikající služby
šetrnost k životnímu prostředí.
výborné podmínky pro naše zaměstnance

Jak nejlépe ošetřovat župany nebo ručníky s Velvetovým (=sametovým) povrchem?
Před praním nenamáčejte
perte na doporučenou teplotu
před praním obraťte župan postřiženým povrchem do rubové strany
sušte na vzduchu
nedoporučujeme žehlení po velurovém povrchu – dojde ke slehnutí vlasu
případně vytažené smyčky nevytahujte, ale jednoduše odstřihněte

Náš tip pro každodenní praní a sušení froté.
Prvních několik pracích cyklů doporučujeme prát barevně oddělené dávky. Při praní nepoužívejte aviváž, aby se nesnížila jejich savost. Pro udržení měkkosti je vhodné při praní přidávat namáčecí prostředky, ve vláknech se tak nebude usazovat vodní kámen. Příjemný pocit na dotek zvyšuje sušení v sušičce. Nedoporučujeme žehlit, aby nedošlo ke slehnutí smyčky.
Nikdy nepřetěžujte pračku – to vede k předčasnému opotřebení na okrajích a vytahávání nití. Pokud naleznete zatrženou smyčku, je možné ji bez obav odstřihnout. Podobné je to v sušičce – vlákna se nemůžou roztáhnout, což vede ke ztvrdnutí a pocitu tuhé tkaniny.
Při výrobě froté ze 100% bavlny se důsledkem výrobních procesů může výrobek srazit až o 15 %. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme 2x vyprat a vysušit nové prádlo s jemným programem při nízkých teplotách před použitím do provozu. 

Tipy pro péči o ložní prádlo
– Nové prádlo se musí vždy prát při nízké teplotě před prvním použitím. To umožňuje, aby si tkanina udržela jemnost.
– Zásadou je, že bílé a barevné prádlo prát vždy odděleně.
– Vždy striktně dodržovat pokyny na visačce. Doporučená teplota je zvláště důležité.
– Množství pracího prášku a velikost naplněné pračky mají významný vliv na vzhled a životnost vašeho prádla. Prosím, postupujte přesně podle příslušných doporučení výrobce.
– Špinavé skvrny lze odstranit pomocí agresivních chemikálií na daných místech. Doporučujeme silně zašpiněné prádlo okamžitě namočit. To pak často umožňuje prát jenom pomocí běžného pracího cyklu.
– Správná teplota mandlu poskytuje vašemu prádlo delší životnost. Udržení vhodné zbytkové vlhkosti „ směr mandlování je také důležitý „ pro udržení správného tvaru těchto výrobků.

Speciální úpravy

Nežehlivá úprava – vhodná pro lůžkoviny vyšších kvalit Přednosti použití výrobku Tkaniny s nežehlivou úpravou usnadňují spotřebiteli údržbu. Při správném způsobu ošetřování jsou po praní dokonale hladké, bez lomů a připraveny k dalšímu použití. Výrobky s touto úpravou vrací tak oblibu k užívání bavlny jako tradičního přírodního a příjemného materiálu. Nežehlivá úprava navíc dodává výrobkům měkký omak a elegantní splývavost.

Nešpinivá úprava– vhodná pro ubrusy Přednosti použití výrobku Výrobky – zejména ubrusy – z tkanin opatřených nešpinivou a současně voduodpudivou úpravou mají vhodné uplatnění všude tam, kde dochází pravidelně k jejich většímu znečištění, tj. jak v domácnostech, tak především v restauracích, kavárnách, vinárnách, jídelnách, apod. Úprava ubrusů je hydrofobní a zabraňuje proniknutí rozlité tekutiny do ubrusu a na povrch stolu. Rozlitou tekutinu stačí lehce setřít nebo z ubrusu vytřepat. Tkanina rychleji schne, pomaleji se opotřebovává a zůstává dlouho jako nová. Nešpinivá úprava snižuje významně náklady spojené s praním ubrusů a prodlužuje jejich životnost.

Antimikrobiální úprava lůžkovin – vhodné pro lůžkoviny Přednosti použití výrobku Tkaniny s antimikrobiálním účinkem splňují nejnáročnější požadavky na mikrobiální čistotu. Jsou určené všude tam, kde je velký pohyb lidí a tím i vysoké riziko kontaminace mikroorganismy (např. v nemocnicích, hotelích, penzionech, ubytovnách, internátech, apod.).

Nehořlavá úprava – vhodná pro ubrusy a froté Přednosti použití výrobku Tkaniny s nehořlavou úpravou vykazují výrazné potlačení hoření a tím je zaručena větší bezpečnost na místech, kde se zdržuje větší počet osob (hotely, restaurace, nemocnice, lázně, letecké společnosti, apod.).

Podle čeho vybrat matraci?
Pro dosažení zdravého a nerušeného spánku je prvotně potřeba zajistit kvalitní lůžko a matrace na míru. Obecně platné pravidlo říká, že matrace by měly být minimálně o 20 cm delší než je vaše výška. Pokud jste již do své ložnice zajistili komfortní matrace, věnujte pozornost ještě dalším faktorům, které by mohly znepříjemnit váš kvalitní spánek. Vhodné je dodržovat tzv. „spánkovou hygienu“. Jedná se o soubor pravidel, které přispívají ke zdravému a osvěžujícímu spánku.

Lékařské studie dokazují, že s nedostatkem denního světla se u pacientů snížila produkce hormonu melatoninu(způsobuje ospalost). Jeho tvorba začíná se soumrakem a končí s rozedněním. Pro kvalitní spánek je tedy doporučený pobyt venku v průběhu dne a naopak při spánku je velmi důležitá tma.Příčinou nespavosti bývají také léky, které zrovna užíváte. Pročtěte si dobře příbalový leták a zjistěte, zda neobsahují stimulanty jako kofein, či pseudoefedrin. Stimulantem je i nikotin a alkohol.
Při přípravě na spánek dbejte na to, abyste uléhali klidní a uvolnění. Můžete si pomoci teplou sprchou, knihou s nenáročným obsahem, relaxační hudbou atp. Naprosto nevhodné je sledování napínavých filmů, hraní počítačových her, telefonáty, hádky a další.Nedílnou součástí, a zřejmě jednou z nejdůležitějších, je prostředí, ve kterém uléháte. Velkou pozornost byste měli zaměřit na kvalitní matraci a lůžkoviny při jejich výběru. Doporučujeme samozřejmě především přírodní materiály, jako jsou bavlna, vlna, hedvábí, koňské žíně atd. Přírodní materiály jsou při styku s pokožkou mnohem příjemnější, mívají často navíc i přirozené vlastnosti napomáhající udržet ve vašem lůžku optimální podmínky. Před nákupem kvalitní matrace je důležité si ujasnit, jestli spíte raději na boku, na zádech nebo na břichu. Jestli preferujete měkčí či tvrdší matrace apod. Důležitá je také teplota vzduchu ve vaší ložnici, ideální je rozmezí 17 – 21°C, správná vlhkost a ticho.

Trendy
Modal
Je příměrové vlákno vyrobené z přírodního materiálu (celulóza), které je velmi lehké a vzdušné. Síť mikrovlákna je tvořena jednotlivými vlákýnky, mezi kterými je tzv. plovoucí vzduch. Prostorově se tvaruje, snadno odvádí vlhkost, je lehké a příjemné na dotek lidské pokožky – pro tyto vlastnosti se přidává do froté. Výsledný výrobek získává odlesk při vhodném natočení na světle.
Bambus – příměs froté
Bambusové vlákno pro průmyslové textilní zpracování je známé teprve od konce 20. století. Vlákno se dá snadno vypřádat, známé jsou příze ze směsí 30-70% bambusu s vlnou, bavlnou, modalem (viskózou), polyamidem a polyakrylnitrilem. Výrobky mají měkký omak, téměř hedvábný lesk, mohou nasávat až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna, dobře odolávají bakteriím a vynikají schopností neutralizovat zápach.
Egyptská bavlna
Je považována za jeden z nejlepších druhů bavlny, a je produkována v různých úrovních jakosti. Její dlouhá vlákna předurčují právě tento druh k výrobě těch nejlepších bavlněných přízí na světě. Výrobky se vyznačují jemností na dotek , velkou absorpcí vody, nit se neláme a neodpadává. Bohužel často je jediná pravda o bavlně ta, že pochází z Egypta o kvalitě by se dalo hovořit.
Eko-bavlna
Na rozdíl od běžné bavlny je Organic citron z tzv. organické bavlny, bez chemických úprav. Tento nový materiál je ekologický a jeho vlastnosti ho předurčují pro výrobu různých textilních výrobků. Bavlna je pěstována za použití pouze přírodních hnojiv s vyloučením běžně používaných látek jako jsou protiplísňové prostředky, insekticid, herbicidy a pesticidy. Organický sběr bavlny se spoléhá na sezónní období mrazů. Další úpravy jsou používány s ohledem na vyloučení syntetických látek, to například znamená, že froté materiál se nepodrobuje klasickému procesu barvení a používají se pouze přírodní výrobní postupy.